English
Français
Deutsch
Español
Български
  Начало Контакти Логин Регистрация 0 стоки 13 декември 2017
Каталог Семинар Теглене Магазин Mobile Новини Снимки Календар Форум
Първи международен фолклорен фестивал "Пауталия" - 2007
Първи международен фолклорен фестивал "Пауталия" - 2007

Разгледай още 6 снимки в албума
Първи
международен
фолклорен
фестивал
"Пауталия" 2007


прочети на: English Български
Първи международен фолклорен фестивал "Пауталия" - 2007
2 юли 2007 - площад "Велбъжд", Кюстендил
Share   

Вчера (1 юли 2007) бе закрит Първия международен фолклорен фестивал "Пауталия" - 2007, Кюстендил. Фестивалът се организира от Община Кюстендил, читалище „Братство” и се проведе под патронажа на кмета на града д-р Людмил Стоянов.

Фестивалът е с конкурсен характер и целта му е да даде поле за изява на фолклорни състави и изпълнители от различни държави, които да покажат богатството на своя фолклор; да съхрани и популяризира българското народно творчество и да покаже неговото достойно място сред другите народи.

Първото издание на фестивала "Пауталия" – 2007 се проведе в два раздела:

- народни танци в две възрастови групи (до 17 и над 17 години);
- народни песни в три възрастови групи (до 12, до 17 и над 17 години)

С пъстро дефиле от хотел "Велбъжд" до пл. "Велбъжд" започна фестивала и беше открит тъжествествено на сцената „Арката”.
Повече от 116 групи и индивидуални изпълнители се представиха пред кюстендилската публика и гостите на града в трите фестивални дни.

Жури с председател проф. Петър Льондев и членове народните певици Олга Борисова и Василка Доцева, хореографа Маргарита Кръстева, представителя на Община Кюстендил – Димитър Неделчев и председателя на читалище „Братство” – Иван Андонов оцениха представянето на индивидуалните изпълнители и групи.

Награди получиха:

- Специална награда за цялостно представяне на Общински младежки дом – гр. Монтана с ръководител Асен Асенов";
- Специална награда за най-млад участник на Кирил Бумбаров, с. Извор, община Радомир;
- Специална награда за цялостно представяне читалище “Отец Паисий”, гр. Банкя;
- Специална награда на певческа формация “Чучулиги” с ръководител Елена Божкова, кв. Враждебна, гр. София;
- Специална награда на вокална група “Зорница” с диригент Динко Димов, читалище “Св. Георги Победоносец”, гр. София;
- Специална награда на Фолклорен ансамбъл “Горна баня” с ръководител Таня Илиева, читалище “Пробуда”, Горна баня;
- Специална награда на мъжка фолклорна група “Струмски напеви” с ръководител Никола Кадийски, с. Жабокрът, общ. Кюстендил;
- Специална награда на дуета Валентина Павлова и Катерина Димитрова, Общински младежки дом – гр. Монтана с ръководител Асен Асенов;
- Специална награда на Цвета Георгиева, читалище “Отец Паисий”, кв. Илиянци, гр. София за индивидуално изпълнение;
- Специална награда на Лидия Ценова, Общински младежки дом – гр. Монтана за индивидуално изпълнение;
- Специална награда на Сара Валентинова, гр. Монтана за индивидуално изпълнение;
- Специална награда на Калояна Георгиева, читалище “Братството”, гр. Кюстендил за индивидуално изпълнение;



назад
отпечатай
изпрати на приятел
Boris Dimitrov

Коментар
За да пишете коментари трябва първо да се логнете. 2 коментара, 1 страница | « 1 »
25 септември 2008, Борис Димитров коментар на български

Уважаеми г-н Владимиров,
Благодаря за отправената забележка. Публикуван наградените така както са дадени в момента в сайта на Читалище "Братство". А информацията за наградените към момента на публикуването (2 юли 2007 г.) получих от читалището а не съм си я измислил.
Бъдете сигурен, че уважението ми към журито и участниците не е по-малко от Вашето!

Поздрави,

Борис Димитров

======================================================

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

1. Специална награда за цялостно представяне на Общински младежки дом-
гр.Монтана - ръководител Асен Асенов

2.Специална награда за корепетитор - Йордан Владимиров, гр.Кюстендил

3.Специална награда за инструменталист - Лозан Иванов - кв.Илиянци
гр.София

4.Специална награда за най-млад участник - Кирил Бумбаров - с.Извор,
гр. Радомир

5.Специална награда за цялостно представяне – Читалище ”Отец Паисий-
гр.Банкя, ръководител Никола Йонов

6.Специална награда - Ива Качамилска – гр.Монтана




НАРОДНИ ПЕСНИ – индивидуални до 12 г.

І-во място: Любомира Павлова – гр. Кюстендил
Христина Петрова – гр.Кюстендил
Ива Качамилска – гр. Монтана
Вероника Николаева – гр. Кюстендил
Моника Андонова – гр.Кюстендил
Роберта Милева – с.Извор

ІІ-ро място: Силвия Захариева – гр.Кюстендил

ІІІ-то място: Елена Колева – гр.Кюстендил




НАРОДНИ ПЕСНИ – индивидуални до 17 г.

І-во място: Йоана Славева – гр.Кюстендил
Тони Костов – гр.Кюстендил
Валерия Гоцева – гр.Кюстендил
Калояна Георгиева – гр.Кюстендил
Валя Павлова – гр.Монтана
Сара Валентинова – гр.Монтана
Благовеста Благоева - гр.Дупница
Евелина Кирилова - с.Овчарци

ІІ-ро място: Поли Първанова – гр.Монтана
Роксана Георгиева – гр.Монтана
Йоана Първанова - гр.Монтана
Деяна Петкова – гр.Монтана

ІІІ-то място: Галя Петрова – гр.Кюстендил
Павлинка Борисова – гр.Кюстендил
Георги Спасов – гр.Кюстендил
Владислав Стоилов - гр. Кюстендил



АВТОРСКИ ПЕСНИ – индивидуални до 17 г.

І-во място: Ваня Кудева – с.Сапарево



НАРОДНИ ПЕСНИ – индивидуални над 17 г.

І-во място: Цвета Георгиева – гр.София
Нора Деянова – гр.София
Лидия Ценова – гр.Монтана
Верка Начкова – с.Кътина
Наталия Еленкова – с.Овчарци
Катя Неделчева – гр.Банкя
Василка Петрова – гр.Банкя
Руска Минчева – гр.Кюстендил
Атанаска Ковачка – гр.Кюстендил
Станислава Янчева – гр.Кюстендил


ІІ-ро място: Цветанка Видова – гр.Монтана
Елена Божилова – гр.София
Славка Петрова – гр.Кюстендил
Фиданка Стефанова – гр. Кюстендил
Христина Велинова – гр.Кюстендил

ІІІ-то място: Василка Кацарска –гр. Кюстендил
Верка Лазова – гр. Кюстендил
Лалка Цонева – гр.Кюстендил
Зоя Колева – гр.София
Елза Иванова – гр.Монтана



НАРОДНИ ПЕСНИ – дуети до 17 г.

І-во място: Валя Павлова и Катерина Димитрова – гр.Монтана
Цветелина Владимирова и Славея Бумбарова - с.Извор

ІІ-ро място: Моника Андонова и Вероника Николаева – гр.Кюстендил



НАРОДНИ ПЕСНИ - дуети над 17 год.

І-во място: Цветанка Илчева и Атанаска Ковачка - гр.Кюстендил
Мира Медарова и Василка Петрова - гр.Банкя
Мария Мартинова и Надежда Василева - гр.Банкя

ІІ-ро място: Руска Минчева и Йорданка Влашка - гр.Кюстендил
Милчо Порожанов и Роза Димова - гр.Кюстендил
Катя Неделчева и Василка Петрова - гр.Банкя

ІІІ-то място: Руска Минчева и Йорданка Божилова - гр.Кюстендил
Боянка Васева и Лиляна Тасева - гр.Кюстендил
Кръстанка Радева и Илия Радев - гр.Етрополе

НАРОДНИ ПЕСНИ - Мъжки фолклорни формации-над 17 год.

І-во място: Мъжка фолклорна група ”Струмски Напеви” - с.Жабокрът, гр.Кюстиндил

НАРОДНИ ПЕСНИ - Фолклорни формации - до 17 год.

І-во място: Детска фолклорна формация”Славейче” -гр.Кюстендил
Детска певческа група „Пъстренец Джуниър” - гр.Монтана
Фолклорна формация „Торлашки напеви” – гр.Монтана
Детска фолклорна група „Изворски бисерчета” – с.Извор

ІІ-ро място: Детска фолклорна група „Стримона” – гр.Кюстендил
Певческа група за автентичен фолклор „Яна” – с.Яна , София

ІІІ-то място: Певческа група – с.Бухово
Детска група „Алдомировци” – с.Алдомировци
Фолклорна група „Изворче” – с.Волуяк


НАРОДНИ ПЕСНИ – фолклорни формации над 17 г.

І-во място: Фолклорна формация „Струмски полъх” – гр.Кюстендил
Трио „Илиянци” – гр.София
Фолклорна формация „Чучулиги” – гр.София
Фолклорна формация „Зорница” – гр.София
Младежки ансамбъл – гр.Сапарева баня
Народен хор ”Пъстренец” – гр.Монтана
Фолклорна група – гр.Етрополе
Фолклорен ансамбъл „Горнополска песен” – с.Овчарци
Женска певческа група – с.Извор
Женска фолклорна група – гр.Банкя

ІІ-ро място: Секстет „Българка” – гр.Кюстендил
Фолклорна група „Летница” – с.Летница
Фолклорна група „Волуешки напеви” – с.Волуяк
Фолклорна група – с.Кътина

ІІІ-то място: Певческа група „Герена” – гр.Кюстендил
Фолклорна формация „Румяна Войвода” - гр.Кюстендил
Фолклорна формация „Стримона” – гр. Кюстендил
Женска група за автентичен фолклор „Илиянци” – гр.София
Фолклорна група „Деница” – с.Алдомировци

НАРОДНИ ТАНЦИ - до 12 год.

І-во място: Детски танцов ансамбъл ”Пробуда” - гр.Кюстендил


НАРОДНИ ТАНЦИ - до 17 год.

І-во място: Детски танцов ансамбъл ”Кюстендилче” - гр.Кюстендил
Фолклорен ансамбъл ”Горна Баня” - гр.София

ІІ-ро място: Танцов състав - с.Извор
Танцов състав „Цвете” - гр.София
Танцов състав „Хорце” - с.Яна
Танцов състав „Вяра” - гр.Радомир
Детски танцов ансамбъл „Струмянче” - гр.Кюстендил


НАРОДНИ ТАНЦИ - над 17 год.

І-во място: Фолклорен ансамбъл”Горнополска песен” - с.Овчарци
ІІ-ро място: Фолклорен ансамбъл „Алдомировци” - с.Алдомировци
24 септември 2008, Vladimir Vladimirow коментар на английски

Г-н Борис Димитров,информацията за наградите, която сте представили Вие,е невярна.За Ваше сведение и за читателите на сайта специалните награди са само 6 /шест/.
Имайте уважение към журито и участниците!
За справка вижте: Първи международен фолклорен фестивал "Пауталия" - 2007/резултати от конкурса 2007/
http://www.bratstvo-kn.hit.bg
2 коментара, 1 страница | « 1 »


Add to Google     Add to My Yahoo!
Топ Мп3
Трите пъти
Нека дойде мама
Седем стъпки
Кавадар
Седи Донка
Джиновско
Брезнишко
Чула те мама, Радо ле
Повлекана
Бойна


Народни носии

Народни носии
Ателие за изработка на народни носии


Реклама


©1996-2017, Всички права запазени, Балканфолк ООД   Бюлетин Връзки Условия за ползване
Дизайн и разработка: Orange Ideas